چهارمین دوره ملی تمرینات ورزشی در کودکان استثنایی آغاز شد

به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی ایرنا از پژوهشگاه علوم ورزشی، این دوره با تدریس اصول و مبانی توانبخشی توسط دکتر محمد کمالی، پدر توانبخشی نوین کشور آغاز شد. در این دوره که با همت پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود و تا فردا (26 بهمن) ادامه دارد، 9 استاد برتر کشور در حوزه ورزش و کودکان استثنایی تدریس می‌کنند.
دکتر علی کاشی، دکتر اصغر دادخواه، دکتر احمدرضا موحدی، دکتر رضا رجبی، دکتر عبدالله قاسمی، دکتر صالح رفیعی، یاسر طهماسبی و بهارک رستادمهر از جمله اساتید این دوره هستند.
در این دوره آموزش‌های لازم برای ارزیابی رشد مهارت‌های حرکتی، وضعیت حرکتی و تجویز برنامه تمرینی مناسب برای افراد کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، بیش فعال، نقص توجه، سندرم داون و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد ارائه خواهد شد.
علاوه بر دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سازمان‌هایی همچون المپیک ویژه ایران، فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، انجمن علمی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی ایران، فدراسیون ورزش‌های همگانی، انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان ایران، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و انجمن بین‌المللی بازی‌های حرکتی و ورزشی کودکان، به‌عنوان حامیان معنوی این رویداد هستند.
سرفصل‌های برگزاری این دوره شامل موارد ذیل است: آشنایی باکم توانی ذهنی، اصول و مبانی توانبخشی، توانبخشی ورزشی، معرفی سازمان‌های ورزشی برای کودکان استثنایی، آشنایی با اصول اولیه آزمون و تجویز فعالیت بدنی و برنامه‌ریزی تمرین تخصصی در افراد باکم توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، اختلال هماهنگی رشد و بیش فعال، نقص توجه، سنجش رشد مهارت‌های حرکتی در این افراد، بازی‌های اصلاحی، تمرینات ادراکی حرکتی و بازی‌های اثربخش در کودکان استثنایی (عملی)، تمرینات تخصصی در توانبخشی ورزشی (عملی)، اصول اولیه تمرین و رقابت در افراد کم‌توان (عملی).
علمی**٩٢٩٤**1584

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


بهداشت و درمان


تمرين بدني


كودكان استثنايي