نخستین عمل جراحی دیسک گردن با موفقیت در مراغه انجام شد

به گزارش ایرنا، این عمل جراحی توسط یکی از متخصصان مغز و اعصاب این بیمارستان و بر روی یک زن 40 ساله اهل بناب انجام شد.
این جراح مغز و اعصاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح این عمل جراحی گفت: این عمل که برای نخستین بار در جنوب استان انجام شد با تلاش همکاران و کادر پزشکی با موفقیت به پایان رسید و حال بیمار رو به بهبودی است.
دکتر ایلیار فهمی افزود: این بیمار سال ها مبتلا به عارضه آرتورز شدید در ناحیه گردن و نخاعی بود به طوری که قادر به انجام کارهای عادی روزانه خود نبود.
وی ادامه داد: پس از 6 ماه درمان دارویی و با توجه به عدم جوابگویی این نوع درمان، تصمیم به عمل جراحی در ناحیه گردن گرفته شد که این عمل با موفقیت انجام شد.
وی اضافه کرد: در این عمل جراحی، دیسک و مهره های مصنوعی جایگزین مهرهای آسیب دیده گردن بیمار شد.
دکتر فهمی با اشاره به تجهیز بمیارستان سینا به امکانات مناسب جراحی گفت: با توجه به تجهیزات به روز شده در این مرکز درمانی، این عمل جراحی پس از 15 سال در این منطقه و در بیمارستان سینای این شهرستان انجام شد.
به گزارش ایرنا، بیمارستان سینای مراغه، مهر سال گذشته با حضور وزیر بهداشت افتتاح شده و هم اکنون روزانه به صورت میانگین 30 عمل جراحی در آن صورت می گیرد.
وجود بیمارستان های شهید بهشتی ، امیرالمومنین و بیمارستان در حال احداث سینا با مجموع بیش از 420 تخت بیمارستانی، این شهرستان را به قطب خدمات درمانی در جنوب استان تبدیل کرده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


درمان


جراحي


مراغه