قول مساعد معاون سازمان پدافند غیرعامل برای پیگیری تخصیص بودجه به موسسه رازی

به گزارش ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، محمدرضا کائینی شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از موسسه رازی با بیان اینکه دشمن با استفاده از تهدیدات زیستی اهداف خود را پیش می برد، افزود: استعدادها و ظرفیت های بسیار خوب و ارزشمندی در موسسه رازی وجود دارد که باید حفظ و تقویت شود.
وی اظهار داشت : لازم است در موضوع تهدیدات زیستی به کمک موسسه رازی و طرح های پدافند در کشور قدم های بزرگی برای حفظ سلامتی مردم برداریم و مشکلات این موسسه را تا جایی که در توان سازمان پدافند غیرعامل کشور است، رفع کنیم.
کائینی درباره پیگیری تخصیص بودجه به موسسه رازی یادآور شد: این بودجه مربوط به طرح پدافند غیرعامل موسسه رازی است که کلیات آن توسط رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصویب شده و تخصیص اعتبار لازم برای اجرای طرح را در تدوین لایحه برنامه و بودجه امسال پیگیری خواهیم کرد.
معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان پدافند غیرعامل کشور همچنین درباره تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل و نقش و جایگاه موسسه رازی در این موضوع اظهار داشت: موسسه رازی، به طور اساسی، مجموعه ای مصون ساز در حوزه سلامت کشور است و همه به آن افتخار می کنیم.
وی افزود: حفظ و صیانت از این موسسه بر همه واجب است و باید کمک کنیم به جایگاه عالی خود در جهان دست پیدا کند و این مجموعه بزرگ ارتقاء یابد.
کائینی، با اشاره به عملکرد خوب موسسه رازی در حوزه پدافند غیرعامل گفت: مقابله با آسیب ها و تهدیدات زیستی از مهمترین مقوله های پدافند غیرعامل است و موسسه رازی در این بخش به خوبی نقش آفرینی می کند.
معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور، همچنین فرهنگ سازی برای معرفی هر چه بیشتر اهمیت موسسه رازی و کاهش چالش های مالی این مجموعه را وظیفه همه مسئولان دانست و بر آن تاکید کرد.

****ضرورت رفع نیازهای موسسه رازی برای مقابله با بیمارهای نوپدید
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نیز در این دیدار با اشاره به ظهور بیماری های نوپدید در دنیا، تاکید کرد: رفع مشکلات و توسعه زیرساخت های موسسه رازی را نباید به تاخیر انداخت.
دکتر علی اسحاقی گفت: این موسسه با توجه به تولید فرآورده های بیولوژیک و مبارزه به بیماری های مختلف که سلامتی را به جامعه هدیه می دهد، یکی از اعضای موثر در حوزه پدافند غیرعامل محسوب می شود و از حساسیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: در صنعت داروسازی و تولید فرآورده های بیولوژیک، رعایت الزامات و قوانین « جی ام پی» (GMP) یا به عبارتی عملیات خوب ساخت، به طور کامل الزامات پدافند غیرعامل را در برمی گیرد و تلاش ما در موسسه رازی، رعایت این قوانین است.
رئیس موسسه رازی، لزوم بازسازی و نوسازی ساختمان ها، تاسیس ساختمان های جدید و به روز رسانی تجهیزات و علوم روز را مهم برشمرد و تصریح کرد: امروزه بیماری های متعددی اعم از بیماری های موجود و بیماری های نوپدید جامعه بشری را تهدید می کند که کشور ما نیز از آن مستثنی نیست؛ بنابراین ضرورت توجه و رفع مشکلات موسسه ای با حدود یک قرن فعالیت در زمینه حفظ و تامین سلامتی آحاد جامعه را نباید به تاخیر انداخت.
اسحاقی تاکید کرد: باید جایی مانند موسسه رازی برای انجام تحقیقات کاربردی و تولید فرآورده های بیولوژیک وجود داشته باشد تا بتوانیم جمعیت انسانی، دام و طیور کشورمان را از خطرات بیماری ها مصون نگه داریم.
رئیس موسسه رازی یادآور شد: اکنون 85 درصد واکسن های انسانی، 95 درصد واکسن های دامی و 100 درصد سرم های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی مورد نیاز کشور در موسسه رازی تولید می شود.
به گفته وی حدود 30 درصد واکسن های مصرفی طیور کشور نیز در موسسه رازی تولید می شود که تا 70 درصد قابل افزایش است.
موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 90 سال قدمت از سال 1303 در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
6156 /6155

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


بودجه


موسسه رازي


البرز