ارائه 85 ایده و اختراع در دومین جشنواره ابداعات حوزه سلامت

معصومه محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: علوم دارویی، فناوری نانو، توانبخشی، طب سنتی، علوم اعصاب، تجهیزات پزشکی، علوم پایه و بالینی پزشکی از محور‌های دومین جشنواره اختراعات و ابداعات حوزه سلامت است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد ایده و اختراع پذیرفته شده در محورهای تجهیزات پزشکی و علوم دارویی است، گفت: این ایده ها و اختراعات یا به صورت پوستر یا سخنرانی از 24 تا 26 بهمن ماه در سالن همایش های صدرا ارائه خواهد.
محمدپور به استقبال مناسب مخترعین کشور از این جشنواره، بیان داشت: دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، خوزستان، کردستان، مازندران، مشهد، دزفول، شیراز، ارومیه و زاهدان از جمله دانشگاه های حاضر در این جشنواره هستند.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره در 2 بخش دانشجویی و آزاد برگزار شده است، گفت: شرکت های دانش بنیان در بخش آزاد این جشنواره، حضور خوبی دارند.
دبیر دومین جشنواره ابداعات و اختراعات حوزه سلامت اظهار داشت: اگر این اختراعات به مرحله تجاری سازی برسند، برخی از تجهیزات و داروها مورد نیاز کشور تولید و در اختیار بیماران قرار خواهند گرفت.
محمدپور بیان داشت: پذیرش ایده ها و اختراعات دومین جشنواره ابداعات و اختراعات حوزه سلامت از شهریور ماه آغاز شده و در 20 دی ماه، پایان یافت.
دومین جشنواره ابداعات و اختراعات حوزه سلامت همزمان با سومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران، 24 تا 26 بهمن امسال با حضور محققان و صاحب نظران برگزار می‌ شود.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


اختراخ


حوزه سلامت


جشنواره ابداعات